Derby o sześć punktów - Tomtex Widawa Wrocław vs KS Różanka Wrocław (zapowiedź)

W niedzielę 10 kwietnia na boisku przy ulicy Kominiarskiej we Wrocławiu zmierzą się ze sobą w derbowym meczu Tomtex Widawa Wrocław z KS Różanką Wrocław. Faworytem spotkania wydają się goście, którzy po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Avią Ozorowice są liderem wrocławskiej "B-undesligi".

Gospodarze jutrzejszego spotkania przed rozpocząciem aktualnego sezonu byli przez większość ekspertów uważani za jednych z faworytów do awansu. Jednak zawodnicy z wrocławskiego osiedla Widawa grają dość nierówno. Wystarczy wspomnieć, że w zeszłym tygodniu dość niespodziewanie zremisowali ze znajdującą się w dolnej połówce tabeli - Spartą Będkowo. Mimo gry w kratkę, popularni "Widawianie" dalej liczą się w walce a awans do "7 Ligi Mistrzów". Jednak aby tego dokonać nie mogą pozwalić sobie na stratę punktów z Różanką. Na chwilę obecną Tomex Widawa traci 6 punków do lidera. Jak łatwo policzyć przy ewnetualnej porażce strata ta wzrośnie do 9 "oczek": - Różankę dobrze znamy, tak z resztą jak ona Nas, bowiem rywalizujemy ze sobą już dość długo, ale to co wyprawia w obecnym sezonie - jest fantastyczne. Zespół ten pokazuje, że można być beniaminkiem, ale ciężko pracować na treningach i walczyć w meczach, by łatwo osiągnąć sukces. Mobilizacja, zgrany kolektyw, walczący jeden za drugiego, a do tego liderzy, tacy jak bramkarz - Krzysztof Ciąpała, obrońca - Robert Olejniczak, pomocnik - Rafał Sztylka, czy też napastnicy - Daniel Król i Karol Cegła. Co do spotkania z Różanką, to jest one dla Nas ważne, ale podobnie myśli nasz rywal zza miedzy, który także musi wygrać, aby nie skomplikować swojej sytuacji w tabeli, bo ścisk w niej jest ogromny. My nie walczymy o awans! - powiedział przed spotkaniem dla portalu DolPilka.pl zawodnik gospodarzy - Michał Pondel.

Podopieczni trenera Wójcika są jedną z największych rewelacji tego sezonu i to licząć wszystkie B-klasowy grupy. Beniaminek z Wrocławia jak z hukiem wszedł do rogrywek w rundzie wiosennej, to dalej nie chce spóścić z tonu. W porównaniu do Piasta Gliwice idzie za ciosem także w rundzie wiosennej. KSR zwyciężyło w pierwszych dwóch spotkaniach tej rundy i uplasowało się na pozycji lidera. Dużą w tym rolę mają nowe nabytki Różanki: Rafał Sztylka oraz Tomasz Piasecki. Jednak ten drugi w wyniku kontuzji prawdopodobnie nie zagra w meczu derbowym. Mimo dobrych wyników nastroje w drużynie tonuje szkoleniowiec Różanki: - To, że jesteśmy na pierwszym miejscu niczego nie zmienia w naszej grze, mamy swój cel i będziemy dążyć do jego osiągnięcia. Patrzenie na tabelę po zaledwie 2 kolejkach rundy rewanżowej może okazać się złudne, dlatego my robimy swoje, gramy w każdym meczu o zwycięstwo. Do rywali podchodzimy z ogromnym szacunkiem, jest to świetna ekipa, która według mnie jest faworytem tego meczu, ale my znamy swoje możliwości i jeśli zagramy na swoim poziomie, mamy szansę wywieźć punkty z trudnego terenu Widawy. Sytuacja kadrowa po kontuzjach kapitana Zwolaka i nowego nabytku Tomka Piaseckiego nieco się skomplikowała, jednak mamy wyrównany skład i na pewno będziemy przygotowani do tego spotkania na 100 procent.

W pierwszym meczu tych drużyn lepsza okazała się drużyna KS Różanki Wrocław. Podopieczni trenera Wójcika zwyciężyli w tym spotkaniu 2 do 1, a bramki strzelali Daniel Król oraz Karol Cegła. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę koło godziny 13.00. Jedno jest pewne. Emocji nie zabraknie.

Tomtex Widawa Wrocław vs KS Różanka Wrocław
10.04.2016 r.(niedziela), godzina: 11.00