Gra o tron - Grom Ligota Piekna vs KS Różanka Wrocław (zapowiedź)

W ten weekend w całej Europie są rozgrywane cztery mecze z cyklu must watch. Należą do nich starcia Realu z Barceloną, Manchesteru City z Liverpoolem, Legii ze Ślaskiem oraz hit wrocławskiej 8 ligi - Grom Ligota Piękna kontra KS Różanka Wrocław. Jako że tylko ostatnie z tych spotkań jest rozgrywane w niedzielę o godzinie 14.00, to koneserzy dobrego footballu nie będą musieli głowić się co wybrać.

Oba zespoły mają tyle samo "oczek" na koncie. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, to gospodarze z Ligoty Pięknej są wyżej w tabeli. Dodatkową są też jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Choć należy wspomnieć, że mieli sporo szczęścia w piątek kolejce, kiedy to na boisku przegrali 3 do 1 z Perłą Węgrów. Jednak okazało się, że działacze Gromu zręcznie poruszają się w meandrach kruczków prawnych i ostatecznie dzięki grze nieuprawnionego zawodnika w drużynie z Węgrowa, to trzy "oczka" pojechały do aktualnego lidera. Mimo tej sytuacji ciężko powiedzieć aby zespół z Ligoty Pięknej przewodnictwo w tabeli zajmował niezasłużenie. Jest to drużyna z najlepszą defensywą w lidze oraz drugą ofensywą. Więcej bramek zdobył Tomtex Widawa Wrocław.

Natomiast Różanka Wrocław w zgodnej opinii większość ekspertów niższych klas rozgrywkowych jest jedną z największych rewelacji wśród wszystkich "B-undesligowych" grup. Podopieczni trenera Wójcika co prawda dwukrotnie zaznali goryczy porażki, jednak odnieśli też najwięcej zwycięstw ze wszystkich ligowych drużyn. KSR nie jest zespołem miażdżącym swoich przeciwników. Główną siłą wrocławian jest solidność w obronie oraz wiele opcji w ataku. Największą gwiazdą Rożanki (jak nie i całej ligi) jest bez wątpienia Daniel Król. Jednak kiedy popularny "Królik" jest w słabszej formie, to sztab szkoleniowy ma go kim zastąpić.

Spotkanie pomiędzy Gromem Ligotą Piękną, a KS Różanką Wrocław odpowie nam na pytanie kto spędzi przerwę zimową na fotelu lidera. Mimo, że będzie to dopiero półmetek sezonu, to obu drużynom w równym stopniu zależy aby spoglądać na swoich rywali z góry. "W grze o tron zwycięża się albo umiera", także w niedzielę koło godziny 16.00 dowiemy się kto zimę spędzi na tronie.

Grom Ligota Piekna(1) vs KS Różanka Wrocław(2)
22.11.2015r. godzina. 14.00
boisko w Ligocie Pięknej