Wygrać bez nerwów - KS Różanka Wrocław vs SKS Głuchów Górny (zapowiedź)

W ramach już XVIII kolejki wrocławskiej "B-undelsligi" zmierzą się ze sobą KS Różanka Wrocław z SKSem Głuchów Górny. Teaoretycznie zdecydowanym faworytem spotkania jest lider z Wrocławia. Jednak goście niedzielnego spotkania są drużyną dość nieobliczalną i niejednemu w tej lidze zdąrzyli już "napsuć krwi". W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni trenera Wójcika zwyciężyli 3 do 2, po dwóch bramkach Daniela Króla i jednym golu Karola Cegły.

Jak już zostało wspomniane na wstępie, drużyna z Głuchowa Górnego jest zespołem dość nieobliczalnym. Jak inaczej wyjaśnić fakt, że w pierwszym meczu tej rundy dostają "łomot" od Komety Kryniczno i przegrywają aż 10 do 0, a już tydzień później jakby nigdy nic zwyciężają z ówczesnym liderem "Serie B" - Gromem Ligotą Piękną aż 5 do 2. Pewna tajemnicy tkwi w tym, że SKS dużo lepiej radzi sobie u siebie niż na wyjazdach. Na "własnych śmieciach" zdobyli aż 12 z 17 punktów w lidze. Aktualnie drużyna z Głuchowa Górnego znajduje się na 10' miejscu w tabeli i musi walczyć o utrzymanie.

Istną drogą z piekła do nieba przeżyli zawodnica i sztab szkoleniowy przez ostatnie dwa tygodnie. Najpierw dość niespodziewanie u siebie podopieczni trenera Wójcika przegrali 4:0 z Tomtexem Widawą Wrocław aby przed tygodniem po raz pierwszy od wielu spotkań, w których przeciwnikiem był MKS Sołtysowice, w końcu zwyciężyć 5 do 2 w wyjazdowym z "odwiecznym" rywalem. Szkoleniowiec ekipy z Wrocławia ma prawdziwy ból głowy z wyborem składu. Dość powiedzieć, że wszystkie dotychczasowe transfery się jak dotąd sprawdzają, co szczególnie pokazuje zeszłotygodniowe spotkanie, w którym 4 z 5 bramek zdobyli nowi zawodnicy. Czy tak samo będzie tym razem? Czy może tym razem stara gwardia z Żywiną czy Królem na czele da trzy punkty? Wszystkich chętnych aby się o tym przekonać zapraszam na niedzielę na godzinę 11.00 na Pola Marsowe.

KS Różanka Wrocław vs SMS Głuchów Górny
24.04.2016 r. (niedziela), godzina 11.00
boisko na Polach Marsowych(przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu)