Zrobić drugi Grunwald - LKS Krzyżanowice vs KS Różanka Wrocław(zapowiedź)

Ósmego października o godzinie 14.00 zmierzą się ze sobą drużyny LKSu Krzyżanowic i Różanki Wrocław. Będzie to zarazem starcie starych znajomych.

Do pierwszego oficjalnego starcia obu zespołów doszło w sezonie 2007/2008. Wtedy lepsi okazali się rywale spod Wrocławia, którzy na KSRze zdobyli cztery punkty i w ostatecznym rozrachunku o jedno "oczko" wyprzedzili wrocławian, pozbawiając ich awansu do B-klasy. Oprócz tego oba zespoły mierzyły się ze sobą jeszcze dwukrotnie tym razem już na szczeblu "bundesligi". W sumie bilans jest korzystny dla Różanki, która zanotowała trzy zwycięstwa, dwie porażki i jeden remis.

W aktualnych rozgrywkach z 19-stoma "oczkami" na koncie zajmuje szóste miejsce. Po bardzo dobrym początku sezonu popularne "Krzyżaki" znalazły się w dołku. LKS od trzech spotkań nie może odnieść zwycięstwa, przegrywając przy tym dwa ostatnie mecze. Co jest o tyle dziwne, że rywale z którymi się mierzyli nie uchodzą za faworytów grupy. O ile porażkę u siebie można było uznać za wypadek przy pracy, to przegrana 3 do 0 z Avią Ozorowice jest już zwiastunem kryzysu. Pozostaje pytanie czy w meczu z Różanką wrócą oni na właściwe tory.

W innym nastrojach do spotkania przystępują wrocławianie. Podopieczni trenera Wójcika mimo ostatnich problemów kadrowych są wieceliderem grupy, a ostatnie dwa spotkania zakończyły się pewnymi wygranymi w stosunku 4 do 2.

Dodatkowego smaczku meczowi dodaje fakt, że wielu zawodników, którzy wybiegną jutro na boisku grało w obu zespołach. Kolejnym wspólnym elementem łączącym obie drożyny jest osoba grającego trenera LKS-u Marka Jarzynowskiego. Popularny "Jerry" poprowadził "Różankę" do historycznego sukcesu, czyli do awansu do "A" klasy. Po nieudanym występie w tych rozgrywkach drogi sympatycznego trenera i KSR się rozeszły. Jednak do dziś relację zarządu oraz zawodników z byłym szkoleniowcem są bardzo dobre.

Po pięciu sezonach rozłąki "starzy znajomi" ponownie się spotykają. Kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko. Czy kryzys w Krzyżanowicach został już zażegnany? Czy może Różanka po raz kolejny udowodni, że "czarnym koniem" rozgrywek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy już w niedzielę koło godziny 16.00.

LKS Krzyżanowice vs KS Różanka Wrocław
08.11.2015(niedziela)